SCHKBP

SVAZ CHOVATELŮ KONÍ BAROKNÍ PINTO

Aktuality

Výstava koní Veličná (SK)

 

Dne 6.7.2019 jsme se s naší Barokní pinto klisnou Emikö Christine van Pawlowitz a s frískou klisnou Yfke fan 'e san Ieren (matka BP klisny Emikö) vydali za hranice České republiky a účastnili Výstavy koní v obci Veličná na Slovensku. Koně na této výstavě byli rozděleni do několika skupin, naše zástupkyně spadaly do kategorie Netradiční plemena, kde byly zástupci fríského koně, Barock pinto a také zástupci Irského coba. Při prezentaci klisen pořadatelé seznamovali diváky o specifikách obou plemen.

 

 

Výstavy se dohromady zúčastnilo 39 koní. Naše fríská klisna Yfke fan 'e san Ieren porazila svou konkurenci a získala 1. místo v kategorii netradičních plemen, její dcera ji byla ihned v patách a s také krásným hodnocením obsadila následné 2. místo ve stejné kategorii. Klisna Yfke fan 'e san Ieren postoupila i do závěrečného boje o titul šampiona výstavy, kterého se zúčastnili všichni vítězové vyhlášených kategorií. Zde se umístila na úctihodném 3. místě.

 

 

Obě klisny se těšily velké oblibě od diváků, při prezentaci byly doprovázeny potleskem. Před samotnou prohlídkou, ale také po ní, byly obě klisny vyhledávány diváky se zájmem o focení, pohlazení, nebo informování se o nich. Zajímavá barva naší klisny Emikö nenechala diváky klidné a ti se následně chodili vyptávat, kde klisna přišla k tomuto zbarvení, po jakém je otci a po jaké klisně. S údivem všichni přijímali předané informace.

 

Velikým překvapením pro nás bylo, když nás oslovili představitelé Televízie Dolný Kubín se žádostí o rozhovor do jejich televize. Slova se ujal Ing. Vít Hrbáček, který s nadšením vykládal o našich klisnách, naší stáji a úspěších.

Video je ke shlédnutí na youtube kanále Televízie Dolný Kubín:

 

>>> https://www.youtube.com/watch?v=1JBHw26rKFQ&list=PLDeOnyHgPfsxKgJTDN3IqSiTjpOeKplF-&index=5&fbclid=IwAR0q-4PHc8fdqQ10BFidjHqntm7FML9mxuksajsFVyldq9sNoFKI4_Gqxt0 <<<

 

Na videu je krásně zachyceno, jak se lidé o naše klisny zajímali, přicházeli si je hladit a také žádali o možnost vyfocení se s nimi. Věřím, že jako čeští zástupci jsme na Slovensku udělali milou osvětu a doufáme, že se jim plemeno Barokní pinto vrylo do paměti jako honosné, krásné a vznosné plemeno. A doufáme, že opět někdy vyrazíme za hranice České republiky toto plemeno prezentovat.

 

Akci jsme si moc užili a těšíme se na další ročník.

 

Kristýna Vrzalová

 

 

07.08.2019

Tento článek byl uzavřen. Nemůžete k němu přidávat další komentáře.


SCHKBP

SVAZ CHOVATELŮ KONÍ BAROKNÍ PINTO
Tvorba stránek pro chovatele
© 2013 Barock Pinto. Tvorba stránek